Komalên Ciwan: AKP'nin Her Saldırısına Cevap Verin
Gençlik / 11 Ocak 2012 Çarşamba Saat 15:39
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Kürdistan gençliğini, bu saldırılara karşı asla geri adım atmayacağını göstermeye, yapılan saldırıya misilleme eylemleri yaparak cevap vermeye çağırıyoruz.

Kürt gençlik hareketi Komalên Ciwan, tüm Kürdistan gençliğini, AKP hükümetinin saldırıları karşısında “asla geri adım atmayacağını göstermeye” ve “yapılan saldırılara misilleme eylemleri yaparak cevap vermeye” çağırdı.

Komalên Ciwan Koordinasyonu, yaptığı açıklamada, 30 Aralık 2010 tarihinde Dersim’deki bir çatışmada hayatını kaybeden yedi gerillayı andı. Açıklamada şunlar belirtildi: “Düşman saldırılarına karşı yaratılan mücadele değerlerini korumak için bir an bile tereddüde düşmeden kendini feda etmeyi bilen yedi adanmış yoldaş, yedi özge can 30 Aralık 2010 tarihinde Kürdistan’da sömürgeciliğe geçit vermemek için Dersime bağlı Pülümür ilçesinde iki gün boyunca kahramanca direnerek şahadet kervanındaki yerlerini almışlardır. Bu vesile ile Kürdistan gençlik hareketi olarak başta yedi yoldaşımızın ailelerine ve tüm yurtsever Kürdistan halkına başsağlığı diliyor ve Mahsum Çakan (Rufai Elik) yoldaş şahsında tüm devrim şehitlerimizin anılarına sahip çıkarak bizlere miras olarak bıraktıkları özgürlük bayrağını zaferle taçlandıracağımıza dair olan sözümüzü yeniliyoruz.”

1985 yılında Mardin’e bağlı Şemrax ilçesinde dünyaya gelen Rufai Elik’in uzun yıllar gençlik çalışmalarında yer aldığını belirten gençlik hareketi, Elik’in 2003’ten 2010’a kadar Kuzey Gençlik Hareketi’nin birçok sahasında sorumluluk alarak aktif rol sahibi olduğunu ifade etti.

Açıklama son gelişmelere dikkat çekilerek, “Kürt halkına her yönüyle bir imha dayatılmaktadır. Bu dayatmalara karşın varlığını koruyarak özgürlüğünü sağlamak için muazzam bir direnişin sergilendiği bir dönemden geçiyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Herkesin şunu iyi bilmesi gerekir. Kürt sorununda barışçıl demokratik çözümü istemek Önder Apo’nun geliştirdiği felsefenin bir gereğidir. Bunun için Önderliğimiz bu güne kadar bunda hep ısrarlı olmuştur. Ancak Kürdistan gençliği ve hareketin militan yapısı giderek fedaileşen, kararlıca savaşı dayatan, özgürlük için her şeyini feda edebilecek bir düzeye gelmiştir. İlgili güçlerin bu mesajı doğru algılamamaları halinde, Kürdistan gençlerinin ve özgürlük savaşçılarının dayatılan mevcut politikaları bedeli ne olursa olsun asla kabul etmeyeceği gerçeği ortadadır.

Tüm ilgili çevrelerin, AKP hükümetinin dayattığı politikaların ateşle oynamak anlamına geldiğini iyi görmeleri ve buna göre kendi politikalarını gözden geçirmeleri gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bugün hareketimizin yaşadığı toparlanma düzeyi, militan yapının direniş ve savaş azmi ile halkımızın özgürlükteki kararlılığı görkemli bir direnişin zeminini olgunlaştırmış bulunmaktadır. Fakat gelişen bu görkemli direnişler karşısında TC’nin halkımız üzerinde uyguladığı katliamlarda gösteriyor ki halen Kürt halkı olarak soykırım kıskacında olduğumuzu unutmamız gerekiyor. Bunu bilerek değerli fedai şehitlerimizin çizgisinde birleşmek, ulusal bütünlüğümüzü sağlamak başarı için en temel bir görev durumundadır.”

Komalên Ciwan, açıklamasında ayrıca şunlara yer verdi: “İçinden geçtiğimiz bu tarihi dönemde de direniş geleneğini sahiplenip, zafer ruhuyla özgürlük mücadelemize öncülük edeceği inancıyla, tüm yurtsever Kürdistan gençliğini selamlıyor ve direnişe çağırıyoruz. Tüm Kürdistan gençliğini, bu saldırılara karşı asla geri adım atmayacağını göstermeye, yapılan saldırıya misilleme eylemleri yaparak cevap vermeye çağırıyoruz. Bu saldırıyı yapan Türk devleti ve AKP hükümeti buna karşı sessiz kalmayacağımızı, bu saldırının bir cevabı olacağını bilmedir. Bunun için bütün Kürt gençliği yaşadığı her yerde, haklı tepkisini göstermeli, saldırılara cevap vermelidir. Bu gerçeklerden hareketle bütün Kürdistan gençliğini direnişi yükseltmeye ve şehitlerimizin al kanları ile suladıkları bayrakları devralamaya çağırıyoruz.”-Behdinan

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.