Halk İnisiyatifi’nden Amed Mitingine Katılım Çağrısı
Duyurular / 09 Temmuz 2012 Pazartesi Saat 15:24
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi, 14 Temmuz'da Diyarbakır'da yapılacak olan "Önderliğe Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitingine katılım çağrısında bulunarak,

Kürdistan Halk İnisiyatifi, 14 Temmuz'da Diyarbakır'da yapılacak olan "Önderliğe Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitingine katılım çağrısında bulunarak, “Özgürlük mitingine katılmak tarihsel bir görev ve sorumluluktur" dedi. İnisiyatif, "Önder Apo'nun özgürlüğü dışında söylenecek her şeye ama her şeye kulağımız kapalıdır. Sabrımız kalmadı Önderliğimizi artık aramızda görmek istiyoruz'" dedi.

Kürdistan Halk İnisiyatifi, 14 Temmuz günü Diyarbakır'da yapılacak olan "Önderliğe Özgürlük İçin Demokratik Direniş" mitingi ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Siyasal sürece dikkat çekilen açıklamada, "Çok keskin ve tarihsel bir dönemeçten geçiyoruz. Halk olarak varlığımızı korumak için kutsal direniş mücadelesini her geçen gün daha çok yükseltmemiz gereken tarihsel bir süreçle karşı karşıyayız. Topyekûn saldırılara karşı topyekûn bir direniş bizler için en gerekli olan hayati bir görevdir. Bu süreçte kazanacak olan milyonların katılımıyla, emeğiyle fedai bir çizgide yürütülen Kürdistan halkının direniş mücadelesi olacaktır. Dolayısıyla Önder Apo'yla özgürleşmeye en yakın olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Önder APO, 35 yıllık kesintisiz mücadele ve direnişiyle Kürdistan halkına ve insanlığa büyük kazanımlar sağlamıştır" denildi.

‘HALKIMIZA İMHA, İNKÂR VE SOYKIRIMI DAYATMAKTADIRLAR’

Açıklamanın devamında, "Ortadoğu'da yaşanan değişim ve Arap baharı, Rojava'da halkımızın özgürlüğe yürüyüşünü hep birlikte görüyor ve yaşıyoruz. Kürdistan'ın dört parçasında yükselen özgürlük mücadelemiz geriye dönülmez bir sürece girmiştir. Kürdistan'ın dört parçasında da Kürt halkı köle-efendi ilişkisini kabul etmemektedir. Hiçbir devlet artık böyle bir yaklaşım tarzını Kürt halkına dayatamaz. Halkımız önder Apo'nun yol göstericiliğinde tarihin zorba güçlerinden hesap sorarak özgürlük esaslarına göre bu güçleri yargılamaktadır. Gülen ve AKP faşizmi halkımıza ve Önderliğimize karşı tarihin en büyük suçunu işliyorlar. Yerel, bölgesel ve uluslararası ilişkilerini kullanarak halkımıza imha, inkâr ve soykırımı dayatmaktadırlar. AKP ve Gülen çetesinin bütün oyunları deşifrasyona uğratılmıştır. Gizlenen-saklı kalan faşizan yüzleri her geçen gün daha da açığa çıkmaktadır" şeklinde tespitlere yer verildi.

‘TECRİT İLE TOPYEKÛN SALDIRI UYGULAMAYA KONULDU’

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecride dikkat çekilen açıklamada, "Önder Apo Kürdistan halkının özgürlük statüsü ve özgürlük bilincidir. Bu yüzden Kürdistan'ı özgürlüksüz ve statüsüz bırakılmak için 14 yıldır İmralı bir işkence sistemine dönüştürülerek Önderliğimiz şahsında insanlık suçu işleniyor. Son bir yıldır bu işkence sistemi kesintisiz bir hal almış, Önder Apo üzerinde hiçbir insani-hukuki normlarda kabul edilmeyen ağır tecrit ve izolasyon uygulanmaktadır. Önder Apo'nun tecridiyle başlayan süreç, gün gün topyekûn bir saldırı, yok etme ve soykırımın çeşitli yöntemleri tırmandırılarak uygulamaya konulmuştur. Tecritle Kürt halkı nefessiz bırakılmak istenmektedir" denildi.

’14 TEMMUZ; ÖZGÜRLÜK İRADESİNİN, İNANCININ, BİLİNCİNİN ZAFER KAZANDIĞI TARİHTİR’

14 Temmuz mitingine çağrı yapılan açıklamanın devamı şöyle: "Bu açıdan 14 Temmuz tarihsel bir misyon olarak önümüzde durmaktadır. 14 Temmuz kesintisiz direniş ve özgürlük yürüyüşüdür. 14 Temmuz tarihsel direniş ve dirilişimizin miladı ve sembolüdür. 14 Temmuz Kemal Pirlerin 'ben bu harekette zaferi görüyorum' diyen özgürlük ruhudur. Demokratik Özgür Özerk Kürdistan'ın ilanı ve iradeleşmesidir. 14 Temmuz; Özgürlük iradesinin, inancının, bilincinin zafer kazandığı, TC faşizminin iradesinin kırıldığı bir tarihin adıdır. Dolayısıyla tarihsel bir gidişatın tersyüz edildiği, özgürlüğün haykırıldığı gündür. Böylesi bir günde Önder Apo'nun özgürlüğünü haykırmak, Önder Apo'nun özgürlüğü etrafında kenetlenmek insanlığımız gereği boynumuzun borcudur. 14 Temmuz'un tarihsel emri da budur. Tek bir çözümümüz ve görevimiz vardır. O da Önder Apo'nun Özgürlüğüdür."

KESİNTİSİZ DİRENİŞ

"Fedakâr direngen Kürdistan halkı" şeklinde devam eden açıklamanın devamında şunlar yer alıyor: "Önder Apo'nun özgürlüğü dışında söylenecek her şeye ama her şeye kulağımız kapalıdır. Tüm duygularımızın, düşüncelerimizin kod şifresi Önder Apo'nun özgürlüğüdür. Son günlerde çok planlı ve sistemli olarak yapılmak istenen hiçbir çözüm değeri olmayan ve ucuz hesaplarla dillendirilmeye çalışılan sahte barış tekerlemeleri bizler için gayri ciddi olduğu kadar, dikkate almayacağımız bir konudur. AKP ve Gülen faşizan şebekesine söyleyeceğimiz şudur; Önder Apo'nun özgürlüğünün olmadığı bir barışı bırakalım bir yana, bir dünya bile bizlere verilse asla ve asla kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Önder Apo'nun özgürlüğünün olmadığı her bir anı her bir dakikası bizler için haramdır. Biricik umudumuz, biricik inancımız, yaşam kaynağımız Önder Apo'dur. Büyük direniş ve özgürlük hareketi olan PKK'nin kadroları ve çalışanları olarak Önder APO, kutsal şehitlerimiz karşısında şimdiye dek İmralı işkence sistemini parçalamadığımız için kendimizi borçlu hissettiğimizi belirtmek istiyoruz. İmralı işkence sistemi parçalanarak Önder Apo'nun Özgürlüğü sağlanıncaya, sömürgeci faşist sistemin Kürdistan topraklarında defedilinceye kadar kesintisiz bir direniş içerisinde olacağız."

‘KÜRDİSTAN HALKININ ÖZGÜRLÜK İRADESİNİN KARŞISINDA HİÇBİR GÜÇ DAYANAMAYACAKTIR’

Açıklamada şunlar yer aldı: "Önder Apo'nun bizlere öğrettiği mücadele çizgisi, Özgüce dayanma çizgisidir. 14 Temmuz büyük direnişiyle PKK'de somutluk kazanan Kemal Pirlerin gerçekliği, Özgüce dayanma ve zaferi yaratma ruhudur. Halkımızdan ve PKK'nin direniş geleneğinden aldığımız moral ve güçle Önder Apo'nun özgürlüğünü yaşayacağımıza olan inanç, azim ve kararlığımız tamdır. Kürdistan halkının özgürlük iradesinin karşısında hiçbir güç dayanamayacaktır. Önder Apo'nun ağır tecrit koşullarında olağanüstü bir iradeyle gösterdiği direnişi, Kemal Pirlerin, Zilanların öncülüğünde başlayan sonuna kadar kendini fedaileştiren çizgiyi mücadeleye hâkim kılan direniş geleneğini Eriş ve Andok yoldaşlar devralmış zafer yaratan ruhla yeni bir dönem başlatmışlardır. Kahraman HPG gerillalarımızın Oremar-Şitaza devrimci operasyonun bizlere verdiği moral ve güçle; tarihsel sorumluluk bilinciyle hareket ederek geliştireceğimiz serhıldanlarla gerilla direnişine paralel olarak bir direniş içerisinde olacağımıza Önder Apo'ya, Aziz şehitlerimize, direnen tüm yoldaşlarımıza ve halkımıza söz veriyoruz.

‘EDİ BESE, AN AZADİ AN AZADİ’

Kürdistan'ın dört parçasından katılım sağlanacak olan 14 Temmuz Önder Apo'ya Özgürlük mitingiyle dönemin bizlere emrettiği tarihsel özgürlük yürüyüşüyle başaracağımıza inancımız tamdır. Bu vesileyle tüm Kürdistan gençleri ve Önder Apo'nun büyük emeğiyle Özgürleşen Özgür Kürdistan kadınlarını Önder Apo'ya özgürlük yürüyüşünde gecesini gündüzüne katarak tüm çalışmalarda en ön saflarda mutlaka ve mutlaka yerlerini almaları ve Önder Apo'nun gençliğe ve Kadına biçtiği rol ve misyonla en üst düzeyde sorumluluklarını misliyle yerine getirmelidir. Demokratik Özerk Özgür Kürdistan Halk İnisiyatifi olarak DTK ve BDP'nin başlattığı14 Temmuz Özgürlük mitingine giderken, direnen tüm Kürdistan halkını, devrimci demokrat ve özgürlükten yana olan tüm çevreleri 7 den 70'e herkesi ama herkesi tarihsel bir misyon ve sorumlulukla özgürlük yürüyüşüne katılmaya, Kürdistan coğrafyasında uygulanan faşizmin zincirlerini kırmaya çağırıyoruz. Sabrımız kalmadı Önderliğimizi artık aramızda görmek istiyoruz. Bu duygularla biricik umudumuz, biricik inancımız, yaşam kaynağımız Önder Apo şahsında tüm halkımızı devrimci duygularımızla selamlıyoruz. Edi Bese An Azadi An Azadi."-Amed

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info   

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.