Kürdistan Halk İnistiyatifinden Amara’ya Çağrı
Duyurular / 25 Mart 2013 Pazartesi Saat 17:21
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kürdistan Halk İnisiyatifi bir açıklama yayınlayarak tüm Kürtleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününde Amara köyünde buluşmaya çağırdı.

Kürdistan Halk İnisiyatifi bir açıklama yayınlayarak tüm Kürtleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününde Amara köyünde buluşmaya çağırdı.

Öcalan’ın başlattığı süreçte Kürt halkının görev ve sorumluluklarını büyüttüğünün ifade edildiği açıklamada 4 Nisan gününün tüm Kürtler tarafından bulundukları yerde şölenlerle kutlanılması çağrısında bulunuldu. İnisiyatif ayrıca Öcalan’ın doğum yeri olan Amara köyünde 4 Nisan günkü buluşmaya herkesi davet etti.

Açıklamada şunlar belirtildi: “Bütün halkımız bilmeli ki Önderliğimizin başlatmış olduğu yeni süreç biz Kürt halkının görev ve sorumluluklarını daha da büyütmektedir. Özgürlük mücadelemiz yeni dönemde derinleşerek, kapsamlılaşarak ve yoğunlaşarak büyüyecektir. Mücadelemizin büyük zafere ulaşmasının yegane yolu halkımızın Newrozdaki demokratik serhildan duruşunu sürdürerek devam ettirmesidir.

Bu gerçeklikler ışığında halkımıza çağrımız; Newroz ateşini kahramanlık haftası ile sürdürelim ve 4 Nisan‘da insanlığa beşiklik etmiş kutsal topraklar olan Amara‘da buluşmaya çağırıyoruz. Bütün Kürdistan halkı kürt, kürdistan ve tüm insanlık için yeniden doğuş anlamına gelen 4 Nisan’ı bugünden itibaren bulunduğu her yerde görkemli şölenlerle, “Önderliğe özgürlük Kürdistan’a statü” perspektifiyle kutlayalım.”

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.navendalekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info

Parveke

TAGS(ETIKETLER):  

Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.